PL PL
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przewodnik po fasonach

BIUSTONOSZE

 

Plunge

Biustonosz przeznaczony do głębokich dekoltów. Ma niski mostek. Jego konstrukcja zbliża piersi do siebie tworząc efekt dwóch stulonych kuleczek / jabłuszek.

Sa to staniki określone  skrótem : PL , KM, 3D, MP - usztywniane i  3DM - miękkie

 

Halfcup

Biustonosz do szerokich i niskich dekoltów. Miseczki mają jeden pionowy szew. Brzeg miseczek tworzy prawie poziomą linię. Miseczki kończą się tuż nad brodawkami, odłaniając górną połowę piersi (stąd jego nazwa - "half cup" to po angielsku "pół miseczki").

Są to staniki okreslone skrótem : HP , CH , CHP - usztywniane i  HM - miękkie

 

Strapless

Biustonosz bez ramiączek. Na specjalne okazje, do bluzek i sukienek bez ramiączek, lub też z bardzo cieniutkimi ramiączkami albo nietypowym rozwiązaniem góry (np. bluzki typu "halterneck", czyli z wiązaniem w okół szyi). Dzięki mocno usztywnianym miseczkom i obwodowi podszytemu silikonową taśmą zapewnia dobre podtrzymanie biustu pomimo braku ramiączek. Jest bardzo mało zabudowany i nadaje się do wszelkiego rodzaju dekoltów.

 

Balkonetka

Biustonosz na każdą okazję, zapewniający najlepsze podtrzymanie dla biustu. Miseczki są bardziej zabudowane niż w innych fasonach. Wysokośc mostka jest porównywalna do modeli o kroju half cup. Piersi są w nim uniesione i pięknie ukształtowane

Są to staniki okeślone skrótem :  S - usztywniane,  SM, SMN- miękkie ze stabilnych tiuli, koronek/haftów,  BM - miękkie z elastyczną koronką na górze miseczek,

LU - lekko usztywniane wykończone elastyczną koronką na górze miseczek

 


 

MAJTKI

 

Figi

Najpopularniejszy, klasyczny krój majtek. Z tyłu pełne, z boku wycięte na biodrach.


Stringi

W tym kroju pośladki są odsłonięte, dzięki czemu linia majtek nie jest widoczna pod najbardziej obcisłymi ubraniami. Przez wiele osób stringi uważane są za najbardziej seksowny krój majtek.


Szorty

Fason najbardziej zabudowany, co nie znaczy, że najwięcej zakrywający (np. koronkowe, przezroczyste szorty). Z tyłu pełne, z boku szerokie.

 


 

GORSETY

 

Underbust

Gorset bez miseczek, kończący się pod biustem.


Overbust

Gorset z miseczkami, zastępujący stanik.

pixel