PL PL
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy mój biustonosz dobrze leży?

Jeśli już poprawnie udało Ci się założyć biustonosz, to nadszedł czas na ocenę, czy wybrany przez Ciebie rozmiar rzeczywiście na Ciebie pasuje. Stań przed lustrem w naturalnej pozycji (nie garb się, ale też nie stój w przeproście) i upewnij się, że biustonosz dobrze leży. Obejrzyj się najpierw w samej bieliźnie, a potem załóż obcisłą koszulkę na biustonosz i sprawdź, czy Twój biust wygląda dobrze z przodu i z profilu. Linia biustu powinna być gładko zarysowana, o ładnym kształcie, a piersi uniesione na wysokość mniej więcej połowy odcinka pomiędzy łokciem a ramieniem.

 

OBWÓD

Obwód biustonosza powinien być tak dopasowany, by piersi w staniku były dobrze podtrzymane. Nie może być ani za ścisły, ani za luźny. W staniku powinno Ci być po prostu wygodnie, a Twój biust powinien być uniesiony i stabilny. Jeśli ledwo się zapięłaś i czujesz dyskomfort, czy wręcz ból, a biustonosz zostawia głębokie ślady na skórze, to prawdopodobnie powinnaś wziąć o rozmiar luźniejszy obwód. Jeśli natomiast obwód stanika nie trzyma się na miejscu podczas Twojego ruchu (np. podjeżdża do góry na plecach) albo też czujesz, że Twoje piersi są zbyt słabo podtrzymane, to spróbuj ciaśniejszego obwodu.

Obwód nie powinien podjeżdżać na plecach.

Stanik powinien być założony tak, by fiszbiny były tuż pod piersiami, a nie niżej. Jeśli nie dajesz rady założyć biustonosza wystarczająco wysoko, to prawdopodobnie wybrałaś zbyt ścisły obwód.

Uwaga!

Jeśli jednak Twój stanik ma za duże miseczki to bedziesz odczuwała obwód jako zbyt luźny

A jeśli ma za małe miseczki to obwód będzie się wydawał za ciasny

 

FISZBINY

Fiszbina powinna okalać pierś (tzn. że drut powinien być w okół piersi, a nie na niej) oraz przylegać ściśle do ciała. Bywają jednak osoby którym stanik nigdy nie będzie się opierał na mostku między  piersiami - i to bez względu na wielkość miseczek 

Jednak często gdy fiszbiny odstają na mostku czy też przemieszczają się podczas Twojego ruchu, to prawdopodobnie masz na sobie za mały rozmiar miseczek i/lub za luźny obwód. Fiszbiny w żadnym wypadku nie powinny być niewygodne. Jeśli uciskają Cię w żebra pod piersiami, to spróbuj skrócić trochę ramiączka. Jak to nie pomoże, to zmień obwód biustonosza na luźniejszy. Jeżeli natomiast ranią Cię końcówki fiszbin, to też spróbuj luźniejszego obwodu.

 

MISECZKI

Po dokładnym wygarnięciu do miseczek, całe piersi powinny się w nich mieścić. Miseczka powinna przylegać do ciała. Jeśli góra miseczek odstaje, to znaczy, że masz na sobie za duży rozmiar miski ale... czasem odstawanie górnego brzegu miseczki jest spowodowane fabrycznym wykończeniem brzegu koronki/haftu - ma to miejsce przy stanikach nieusztywnianych

Jeśli brzeg miseczki wbija się w pierś tworząc nieestetyczne wybrzuszenie (zwane "bułeczką" lub "bułką", bo pierś przypomina wtedy kajzerkę), to zdecydowanie powinnaś zmienić rozmiar misek na większy lub obwód na większy

Jeśli wybierasz pomiędzy biustonoszem o miseczkach lekko za małych w maksymalnym wyproście lub troszkę za dużych w pozycji naturalnej, to zdecydowanie weź ten pierwszy. Za duży biustonosz wygląda źle na każdym biuście.

Jeżeli pomiędzy fiszbiną a dołem piersi tworzy się załamanie miseczki (dotyczy biustonoszy usztywnianych), to spróbuj wyżej założyć cały stanik.

Jeśli się nie da, to powinnaś wziąć luźniejszy obwód.

 

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, abyś sama dobrze się czuła w swojej bieliźnie. Jeśli coś Ci nie pasuje, to zawsze możesz zwrócić nam swój nietrafiony zakup (szczegóły w "Regulaminie").

 

Jeżeli nadal masz wątpliwości, to napisz do nas (adresy e-mail znajdziesz w dziale "Kontakt"). Możesz przysłać nam swoje zdjęcia do oceny. Postaramy się podpowiedzieć, co jest nie tak i pomóc Ci w znalezieniu idealnego kroju i rozmiaru.

pixel